PREMIJER LIGA BIH

Sarajevo na Koševu savladalo Zvijezdu 09 i ovjerilo plasman u Evropu

Fudbalski klub Sarajevo savladao je večeras Zvijezdu 09 rezultatom 2:1, u prvom meču 31. kola Premijer lige BiH.

(Patria) - Fudbalski klub Sarajevo savladao je večeras Zvijezdu 09 na stadionu Koševo rezultatom 2:1, u prvom meču 31. kola Premijer lige BiH.

Bordo tim slavio je nakon preokreta i na taj način ovjerio plasman u Evropu za sezonu 2024/25., piše Faktor.

Zvijezda je povela u 15. minuti kada je mrežu Ilieva zatresao Vukoja.

No, treba naglasiti kako je golu prethodila ofsajd pozicija u kojoj se našao napadač gostiju Rahimić. Pomoćnik nije podigao zastavicu, a glavni sudija Haris Halkić pokazao je na centar.

Nakon toga redale su se prilike pred golom Zvijezde, ali do odlaska na odmor promjene rezultata nije bilo.

I u nastavku meča Bordo tim je napadao, a do preokreta je stigao za samo šest minuta.

Čataković je u 57. minuti na asistenciju Hasića pogodio za 1:1, da bi u 63. na dodavanje Beganovića napadač Sarajeva pogodio za 2:1.

Domaći su i do kraja meča imali još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.