SUPER LIGA TURSKE

Majstorija Džeke ljevicom, Fener opet diše za vratom Galati

Već početkom drugog dijela, tačnije u 51. Fenerbahče stiže u novo vodstvo, i to majstorskim golom lijevom nogom bh. internacionalca Edina Džeke.

(Patria) - Ekipa Fenerbahčea savladala je večeras Adana Demirspor rezultatom 4-2, u okviru 31. kola turske Super lige.

Fener je poveo u 17. minuti golom Djikua, da bi Mario Balotelli stvari vratio na početak osam minuta kasnije.

Bio je to Džekin 19. gol ove sezone u turskom šampionatu i ponovo je na vrhu liste strijelaca, S pogotkom manje u leđa mu gleda Mauro Icardi.

Na 3-1 povisio je Dušan Tadić, a Yusuf Barasi smanjio je na 3-2 desetak minuta prije kraja. Ipak, tačku na "i" za novu pobjedu Fenera stavio je Serdar Dursun u 85. minuti susreta.

Večerašnjom pobjedom Fenerbahče je smanjio zaostatak za vodećim Galatasarayem na samo 2 boda - Galata ima 84, a Fener 82.