KVALIFIKACIJE ZA EP

Nizozemke 'potopile' mlade Zmajice

(Patria) - Nizozemske juniorke deklasirale su danas svoje vršnjakinje iz BiH rezultatom 10:0 na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Fudbalerke Nizozemske sjajno su krenule u meč i već u petoj minuti imale vodstvo - Tolhoek je pogodila na asistenciju Frijns.

Drugi gol za Nizozemsku stigao je u 38. minuti, kada je bh. mrežu zatresla Frijns, na asistenciju Tolhoek.

Do kraja prvog dijela Nizozemke su postigle još dva gola - u 44. minuti pogodila je Keukelaar, a u prvoj minuti nadoknade Lacroix.

Na početku drugog poluvremena Zmajice postižu dva brza gola, no nažalost tresu sopstvenu mrežu - Avdić u 49., a Radulović u 52. minuti.

Tolhoek je potom pogodila u 58. i 62. minuti - iz penala - za visokih 8:0. Deveti i deseti gol za Nizozemke djelo su Kroese iz 78. i 82. minute susreta.