PRIJATELJSKA UTAKMICA

Sarajevo imalo dva gola prednosti, pa remiziralo u Umagu sa Makedonijom GP

(Patria) - Fudbaleri Sarajeva remizirali su u trećoj kontrolnoj utakmici odigranoj u Umagu.

Nakon što su savladali slovenački Aluminij sa 3:0, te ukrajinski Rukh Lviv sa 2:0, danas su Bordo momci "podijelili bodove" s ekipom Makedonija GP.

Ekipa iz Sjeverne Makedonije povela je u 9. minuti, a strijelac je bio Jonathan Balotelli.

Golman Iliev na vrhu šesnaesterca dodao je loptu do Krdžalića, koji je mlako ušao u duel i izgubio ga. To koristi Brazilac i loptu šalje u prazan gol.

Potom je Bordo tim izvršio opsadu gola protivnika, a nevjerovatno je šta su sve promašili Hasić i Oliveira. Praktično u jednom napadu propustili su realizovati tri stopostotone prilike.

Ipak, mrežu tima iz Sjeverne Makedonije zatresao je Adalberto Penaranda u 28. minuti udarcem iskosa sa lijeve strane.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 51. sekundi nastavka, Sarajevo je povelo nakon greške odbrambene linije tima iz Skoplja.

U 71. minuti Anđušić je pogodio za 3:1 i činilo se da je riješeno pitanje pobjednika.

No, s tim se nisu slagali igrači protivničkog tima, koji u 73. minuti smanjuju na 3:2, a nedugo potom postižu gol i za konačnih 3:3.