DANCIMA SREBRO, ŠVEĐANI BRONZANI

Francuzima evropsko zlato u rukometu

(Patria) - Rukometna reprezentacija Francuske osvojila je zlato na Evropskom prvenstvu koje je igrano u Njemačkoj.

Francuzi su večeras u Kelnu u veoma izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici nakon produžetaka bili bolji od Danaca rezultatom 33:31.

Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 14:14, dok je nakon 60 odigranih minuta na semaforu stajalo 27:27.

Uslijedili su produžeci u kojima su se bolje snašli Francuzi i na kraju trijumfovali sa dva gola razlike.

Francuze je do trijumfa vodio Ludovic Fabregas sa 8 postignutih pogodaka, Nedim Remili bio je strijelac 5, a Yanis Lenne, Elohim Prandi i Dylan Nahi 4 gola.

Kod poraženih Danaca najbolji je bio Mikkel Hansen koji je zabio 9 golova, Mathias Gidsel dao je 8, a Simon Bogetoft Pytlick 5.

Francuzima je ovo četvrto evropsko zlato, a Dancima drugo srebro.

Podsjetimo još i da su Šveđani nešto ranije u utakmici za treće mjesto i bronzanu medalju bili bolji od domaće Njemačke rezultatom 34:31.