RUTINSKI GOL DIJAMANTA

Fener slavio visoku pobjedu, Džeko pogodio i izjednačio se na vrhu liste strijelaca

(Patria) - Ekipa Fenerbahcea večeras je na svom stadionu ubjedljivim rezultatom 4:1 savladala Sivasspor u okviru 14. kola turske Super lige.

Domaćin je golovima Sebastiana Szymanskog i Irfana Kahvecija na poluvremenu imao rezultatsku prednost od 2:0.

No, gosti se vraćaju u "život" u 50. minuti kada je gol postigao Rey Manaj.

U 68. minuti meča Edin Džeko uputio je prizeman pas koji je pogodio nesretnog Alaadina Okumusa i prevario golmana gostiju, te tako donio radost navijačima Fenerbahcea i prednost od 3:1.

Balkanska veza proradila je u 75. minuti kada Dušan Tadić asistira našem Dijamantu koji postiže gol za 4:1, te rješava sve dileme o pitanju pobjednika.

Džeko se večerašnjim pogotkom izjednačio na listi strijelaca s Maurom Icardijem koji na svom kontu također ima 11 golova, piše SCsport.ba.

Fenerbahce je trenutno prva ekipa lige s istim brojem bodova kao i Galatasaray.