PREMIJER LIGA BIH

Fenjeraš iznenadio Zrinjski i upisao drugu pobjedu ove sezone

(Patria) - U posljednjoj utakmici 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Zvijezda 09 senzacionalno je danas kao domaćin bila bolja od mostarskog Zrinjskog rezultatom 2:1.

U 20. minuti prva velika šansa na utakmici. Ćuže je izašao sam na Damjanovića nakon dobre akcije gostiju ali je sjajno odbranio golman Zvijezde 09.

Pet minuta poslije, Vukoja snažno šutira ali brani to Marić.

Poluvrijeme je zavšeno bez golova.

Domaćin je poveo u 51. minuti. Ćorluka je pogriješio a Godsvil sjajno uposlio Vukoju koji je bio precizan za 1:0.

Kiš je pokušao u 53. minuti ali nije ugrozio gol Zvijezde. Minut poslije penal za Zrinjski.

Ponjević je faulirao Malenkinušića i dobio žuti karton. Siguran realizator udarca sa bijele tačke bio je - a ko će drugi - Nemanja Bilbija.

U 68. minuti novi gol za Zvijezdu 09. Godsvil upisuje drugu asistenciju na utakmici a strijelac je bio Saliman, piše SCsport.ba.

Do kraja utakmice nije bilo većih šansi, te je ostalo iznenađujućih 2:1 za Zvijezdu 09 koja je tako upisala drugu premijerligašku pobjedu ove sezone.