LASK BIO BOLJI

Zrinjski eliminisan iz Evropske lige, takmičenje nastavlja u Konferencijskoj

(Patria) - Zrinjski ipak nije uspio nadoknaditi zaostatak iz prvog meča play-offa Evropske lige.

Austrijski LASK večeras je izborio remi u Mostaru, što mu je, uz trijumf iz prvog susreta (2:1) bilo dovoljno za plasman u grupnu fazu Evropske lige.

Plemićima, pak, ostaje utjeha da ih očekuje još duela na međunarodnoj sceni ove sezone i da će po prvi put u historiji igrati grupnu fazu Konferencijske lige.

Mostarci su od starta susreta na svom travnjaku krenuli agresivno, a prvu priliku u sedmoj minuti nakon centaršuta Tičinovića imao je Bilbija, ali je bio neprecizan prilikom šuta glavom.

Gosti su se nešto kasnije oslobodili pritiska, da bi Flecker imao odličnu priliku u 18. minuti, ali sa pet metara od gola Zrinjskog promašio je loptu.

Renner je potom oštro šutirao iz slobodnog udarca, loptu je ukrotio vratar domaćih Marić.

Potom je na drugoj strani zaprijetio Ćuže s ruba šesnaesterca u 31. minuti, ali lopta je prošla tik pored stative gola Austrijanaca.

Ćuže je bio u glavnoj ulozi pet minuta kasnije. Ofanzivca Zrinjskog u šesnaestercu je srušio golman gostiju Lawal, sudija Tiago Martins je promptno pokazao na bijelu tačku.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Nemanja Bilbija za euforiju na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Tim rezultatom zaključeno je prvih 45 minuta.

Već na startu drugog poluvremena novu sjajnu priliku imao je Ćuže, ali izgubio je loptu u pokušaju da predribla golmana Lawala.

Kazna je stigla u 52. minuti. Branko Jovičić je odapeo sa dvadesetak metara, lopta se o stativu odbila u gol Zrinjskog.

Ogromnu šansu zatim je propustio Bilbija u 66. minuti da ponovo dovede Zrinjski u vodstvo. Sjajno je Tičinović probio stranu, uputio oštar pas u peterac, ali kapiten Plemića je promašio loptu.

Havel je lukavo iskosa šutirao u 73. minuti, Marić je odlično reagovao i spasio vlastitu mrežu.

Susret je tako zaključen rezultatom 1:1, na radost gostiju iz Austrije, piše SCsport.