ARGENTINAC BRILJIRA

Messi sa dvije asistencije odveo Inter Miami u finale US Open Cupa

Lionel Messi i njegov Inter Miami igrat će u finalu US Open Cupa.

(Patria) - Lionel Messi i njegov Inter Miami igrat će u finalu US Open Cupa.

Argentinac je sa dvije asistencije pomogao svojoj ekipi da dođe do 2:2 protiv Cincinnatija nakon 90 minuta.

Uslijedili su produžeci u kojima je svaka ekipa postigla po jedan gol da bi na kraju pobjednika odlučili jedanaesterci.

Odlučujući je bio promašaj Hagglunda, posljednjeg izvođača za Cincinnati.

Messi nije postigao gol na ovoj utakmici, ali je imao dvije asistencije, obje za golove Campane u regularnom dijelu utakmice.

Cincinnati je od 53. minute imao 2:0 da bi Messi u 68. minuti iz slobodnog udarca naciljao glavu Campane koji pogađa za 2:1.

Druga asistencija dogodila se u sedmoj minuti sudijske nadoknade kada je Argentinac lijepo prebacio cijelu protivničku odbranu i opet pogodio Campanu koji mirno postiže gol za 2:2.

Inter Miami je prvi postigao gol u produžecima, preko Martineza u 93. minuti, da bi Kubo izjednačio na 3:3 šest minuta prije kraja produžetaka, prenosi Jutarnji list.

Inter Miami u finalu će igrati protiv Houston Dynama koji je pobijedio Real Salt Lake s 3:1 nakon produžetaka.