LIGA KUP

Inter Miami sa fantastičnim Messijem izgleda nezaustavljivo

Lionel Messi nastavlja tresti protivničke mreže u dresu Inter Miamija.

(Patria) - Lionel Messi nastavlja tresti protivničke mreže u dresu Inter Miamija.

Messijeva nova ekipa sinoć je slavila rezultatom 3:1 protiv lokalnog rivala Orlando Cityja na DRV PNK Stadiumu u utakmici šesnaestine finala američko-meksičkog Liga kupa, a Messi je postigao dva gola.

Nakon 90-minutne odgode zbog kiše, Messiju je trebalo samo sedam minuta da bi načeo mrežu Orlanda. Sjajno mu je asistirao Robert Taylor, a Argentinac je s ruba peterca iz voleja zakucao loptu u mrežu.

U 17. minuti Araujo je izjednačio na 1:1, da bi Martinez iz jedanaesterca u 51. minuti vratio prednost Interu.

Konačnnih 3:1 postavio je Messi u 72. minuti na asistenciju Martineza. Messi je započeo akciju Intera na svojoj polovini, a potom je istrčao kontranapad i efektno iz voleja desnicom pospremio sjajno dodavanje.

U sljedećoj rundi Liga kupa Inter će igrati protiv Dallasa.

Messimanija u Americi se nastavlja, sjajni Argentinac je u tri domaće utakmice za svoj novi klub postigao već pet golova.