BAKU

Željezničar vodio od 45. minute, Dinamo izjednačio zahvaljujući penalu

(Patria) - Željezničar od 45. minute vodi s 1:0 protiv Dinamo iz Minska. Domaći tim je postigao autogol, a nesretnik je štoper Sachivko.

Sjajno je po lijevoj strani odbranu Dinama prošao Irfan Jašarević. Ubacio je prema Amoahu, a umjesto napadača Plavih loptu u mrežu šalje štoper domaćih.

Željezničar je zaslužio vodstvo jer je bio mnogo bolji tim u prvom dijelu ovog meča. Domaći tim im nije ozbiljno zaprijetio.

Do izjednačenja dolazi u 64. minuti kada je Dinamu dosuđen penal.

Ekipe su u ovom meču izašle u ovim sastavima od prve minute:

DINAMO MINSK: Lapukhov, Politevich, Svirepa, Sachivko, Orinho, Rylach, Selyava, Bykov, Bakić, Morozov, Bakhar.

ŽELJEZNIČAR: Mulalić, Kosorić, Cocalić, Drina, Rustemović, Biber, Mekić, Galić, Jašarević, Amoah, Krpić.

Treba svakako napomenuti da Željo ima određenih problema nakon prvih 45 minuta igre. Cocalić je morao izaći zbog povrede, a čak trojica igrača su dobila žute kartone.

Sudija Očenaš iz Slovačke je kaznio svaki jači prekršaj Plavih, pa se moraju paziti Rustemović, Drina i Amoah.