Standard - Željezničar 2:1, dominacija Plavih u drugom poluvremenu

I ovaj put Plavi su imali podršku svojih Manijaka koji su bodrili Plave od prve do zadnje minute.

FK Željezničar odigrao je prvu utakmicu u okviru 3. pretkola Evropa lige sa belgijskim Standardom iz Liježa na stadionu Maurice Dufrasne, a domaćin je pobijedio rezultatom 2:1, piše bh. novinska agencija Patria.

Plavi su imali peh već u 16. minuti jer su autogolom Kosorića gubili 1:0. U prvom poluvremenu primili su još jedan gol, a domaćini su bili dominantniji svih 45 minuta.

No, u drugom poluvremenu Željini igrači preuzimaju inicijativu što rezultira golom Ognjena Đelmića u 64. minuti. Iako su do kraja susreta imali nekoliko dobrih akcija, nedostajalo je i malo sreće.

Treba istaći da su izabranici Milomira Odovića sve vrijeme bili izloženi gruboj igri domaćih igrača što često sudija nije ni sankcionisao.

I ovaj put Plavi su imali podršku svojih Manijaka koji su bodrili Plave od prve do zadnje minute, a erupcija oduševljenja nastala je Đelmićevim golom. Igrači su prije utakmice pozdravili navijače koji su prešli stotine kilometara da bodre svoje ljubimce.

Uzvratni susret igra se na stadionu Asim Ferhatović Hase 6. avgusta.