Pred punim Ernst Happelom Austrija - BiH 1:1

Poslije utakmice u Andori gdje smo porazili selekciju te države ubjedljvim rezultatom 3:0 golovima Edina Džeke, Zmajevi će večeras pokušati upisati još jednu pobjedu.

Prijateljska utakmica Austrija - BiH završena je rezultatom 1:1. Prvo poluvrijeme utakmice između Austrije i BiH završeno je rezutatom 1:0, golom domaćina u 34 minuti, ali je na samom početku drugog poluvremena Hajrović uz asistenciju Muhameda Bešića sjajno zatresao mrežu protivnika te izjednačio rezultat 1:1 u 48 minuti.

U prijateljskom susretu nogometne selekcije BiH i Austrije koji se igra na stadionu Ernst Happel u Beču poznat je sastav bh. tima, piše bh. novinska agencija Patria.

Selektor Mehmed Baždarević odlučio se za provjerenu ekipu bez puno iznenađenja. Na golu je Asmir Begović, zatim Ermin Bičakičić, Emir Spahić, Ervin Zukanović, Avdija Vršajević, Anel Hadžić, Haris Medunjanin, Izet Hajrović, Miralem Pjanić i kapiten Edin Džeko.

Bit će ovo dobra proba igrača i pred nastavak kvalifikacija za EURO 2016.

Stadion je već ispunjen navijačima BiH koji su došli u velikom broju vidjeti Zmajeve, a tokom dana bili su prava atrakcija s harmonikama, zastavama, kapama i drugim navijačkim rekvizitima. Stadion Ernst happel ispunjen je do posljednjeg mjesta.

Prijenos utakmice možete pratiti na FACE TV.