NK GOŠK je novi član Premijer lige Bosne i Hercegovine!

Gosti su ofanzivnije otvorili susret i to je na naplatu došlo u 12. minuti kada je Raguž pogodio za 0:1.

(Patria) - U 25. kolu Prve lige FBiH ekipa GOŠK-a je gostovala kod BFK Simm Bau i Gabeljanima je pozitivan rezultat mogao garantovati i matematički plasman u Premijer ligu BiH i to se desilo. GOŠK je remizirao rezultatom 1:1, dok je prvi pratilac ekipa Goražda poražena u Banovićima od Budućnosti rezultatom 2:0.

Nakon gola dosta borbe na terenu, imao je GOŠK još nekoliko lijepih akcija, odbrana domaćina je bila sigruna.

Pokušavao je i Simm Bau to su većinom bile ubačene lopte u šesnaesterac koje je odbrana GOŠK-a kupila i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1.

U nastavku meča GOŠK je diktirao tempo igre, imao veći posjed lopte i znalački usmjeravao tok utakmice na svoj mlin. Imali su Gabeljani nekoliko prilika pred golom domaćina, izostala je završnica. Domaćini su izgledali slabo na terenu sve do finiša kada postižu pogodak za konačnih 1:1.

GOŠK je sada lider sa 58 bodova, 16 više od drugoplasirane ekipe Goražda pet kola prije kraja što znači da su i matematički novi/stari članovi Premijer lige Bosne i Hercegovine od naredne sezone.