BiH poražena od Kipra sa 2:3

Bh. reprezentacija je s ovim porazom ostala na trećem mjestu grupe H s 11 osvojenih bodova. Grčka na drugoj poziciji ima bod više, dok je Belgija na čelu tabele s 19 osvojenih bodova.

Nogometna reprezentzacija Bosne i Hercegovine izgubila je protiv Kipra rezultatom 2:3 u okviru 7. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Zamajevi su na poluvremenu imali vodstvo od 2:0, ali su u drugom dijelu odigrali ispod svih očekivanja i na kraju su Kiprani došli do najvećeg preokreta u historiji svog fudbala.

Toni Šunjić je pogodio nakon što se najbolje snašao u šesnaestercu poslije dobro izvedenog Pjanićevog kornera. Deset minuta kasnije Zmajevi su udvostručili prednost. Kolašinac je sjajno probio po lijevoj strani i uposlio Edinu Višći, kojem je loptu spremio u mrežu za 2:0. No, nakon toga će uslijediti tri gola Kipra za pravi šok Zmajeva.