Boston izbjegao 'metlu' u finalu Istoka

Junak Bostona bio je Jayson Tatum sa 33 poena i 11 skokova.

(Patria) - Boston Celticsi i dalje su u play-offu NBA lige nakon što su noćas izbjegli "metlu" u četvrtoj utakmici finala Istoka u Miamiju, pobijedivši domaći Heat sa 116:99. Celticsi su tako smanjili na 1-3 u seriji.

Junak Bostona bio je Jayson Tatum sa 33 poena i 11 skokova za pobjedu Bostona koji će se pokušati približiti Miamiju na 2:3 u petoj utakmici u petak na svom terenu. Jaylen Brown dodao je 17 koševa, a Derrick White 16.

Jimmy Butler predvodio je Miami sa 29 poena i devet skokova. Gabe Vincent postigao je 17, a Caleb Martin 16.

Miami je na poluvremenu imao šest koševa prednosti, no prelomila je fantastična treća četvrtina Celticsa u kojoj su serijom od 18:0 ukupno slavili s 38:23, piše Sportklub.hr.