Zrinjski savladao Krupu s visokih 3:0

(Patria) - U okviru 9. kola m:tel Premijer lige BiH danas su snage odmjerili Krupa i Zrinjski.

Nadali su se domaći da nakon pobjede nad Željezničarom mogu iznenađenje prirediti i protiv Zrinjskog, no na kraju Plemići su ih u potpunosti nadigrali i slavili s visokih 3:0.

Od samog starta gosti su imali totalnu kontrolu nad utakmicom, pa su zahvaljujući Zlomisliću i Bilbiji već na odmor otišli pri vodstvu od 2:0, a posao im je u nastavku olakšalo i isključenje Nikolića.

Do kraja utakmice, tačnije u 68. minuti, Zrinjski je stigao i do trećeg pogotka koji je postigao Trebotić nakon što mu je prethodno asistirao Filipović. To je, ispostavit će se, bio ujedno i posljednji gol na meču.

Mostarci su inače iza sebe imali težak meč na Kipru gdje su nesretno ispali na penale od favorizovanog APOEL-a, a sve ovo pokazatelj je da će ponovo biti kandidati za titulu. Ovo im je bio treći vezani trijumf u Premijer ligi.