Košarkaški Zmajevi razbili Bugare za konačnih +39

Naša reprezentacije je fenomenalno otvorila utakmicu.

SARAJEVO, (Patria) - U trećem kolu kvalifikacija za Eurobasket 2021. godine, košarkaška reprezentacije Bosne i Hercegovine je na Ilidži u dvorani hotela Hills deklasirala Bugarsku rezultatom 88:49.

Fantastična igra u odbrani, pametni napadi, rezultirali su da na poluvremenu imamo prednost od 45:21. Na sve to išao je i katastrofalan šut Bugara, koji u prvom poluvremenu nije prešao 30%, a naša selekcija je upisala čak 30 skokova za 20 minuta igre.

U napadu je raspoložen bio Kamenjaš, pratili su ga Sulejmanović, Atić, Roberson, Vrabac, pred kraj poluvremena razigrao se i Gegić.

U nastavku slična slika na terenu. Naša selekcija je držala konce igre u rukama za konačnih 88:49.

Kamenjaš je odigrao sjajan meč sa 12 poena i tri skoka, 11 poena je dodao Roberson, a dvocifreni su bili Milošević i Sulejmanović sa deset poena.

Kod Bugarske najefikasnije je bio Bost sa 13 poena i pet skokova.

izvor: sportske.ba