BEZ PUBLIKE Sarajevo uvjerljivo slavilo protiv Leotara

(Patria) - U sklopu osmog kola FK Sarajevo dočekao je FK Leotar na stadionu Bilino polje, a Bordo tim je slavio sa 3-0.

Sarajevo je ušlo silovito od samog početka. Već u prvoj minuti Dal Varešanović je imao priliku. Ubrzo nakon toga Nardin Mulahusejnović je u šansi – opet je ostalo 0-0.

U 15. minuti priliku ima Čataković, ponovo bez promjene rezultata.

U 18. minuti Sarajevo je povelo. Gol za 1-0 postigao je Ivan Ikić.

Samo četiri minute kasnije, prednost je uduplana. Muhammed Musa je centrirao sa desne strane, a Nardin Mulahusejnović je loptu pospremio u mrežu za 2-0.

Igrao se 29. minut kada je Mulahusejnović nakon kontranapada Bordo tima još jednom pogodio mrežu, no gol je poništen zbog prekršaja nad golmanom Leotara Puletićem. Šest minuta kasnije sa distance je šutirao Dal Varešanović, pravo u Puletića.

U 39. minuti veliku šansu je imao Leotar. U jednoj akciji dva puta su šutirali Đajić i Milović, ali je mladi golman Sarajeva Muhamed Šahinović reagovao fantastično. Pet minuta kasnije Adnan Džafić je opasno šutirao, reagovao je golman gostiju.

Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Sarajeva od 2-0.

Već u prvoj minuti nastavka prijetio je Mulahusejnović, loptu hvata Pulešić.

U 73. minuti Varešanović je nakon lijepog poteza pogodio za 3-0.

Dobru šansu u 91. minuti imao je Mersudin Ahmetović. Glavom je šutirao pored gola.

Drugi dio utakmice bio je znatno mirniji i viđen je dosta manji broj prilika.

Utakmica je igrana bez prisustva publike zbog zabrane od strane Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine.