Bez pobjednika u tuzlanskom derbiju

Nakon toga dvije dobre prilike za Tuzla City preko Kojića i Ubiparipa, ostalo je 1:1.

(Patria) - U gradskom derbiju u okviru 18. kola BHT PLBiH, Sloboda i Tuzla City podijelili su bodove odigravši 1:1.

Prvu priliku su imali gosti. Efendić u devetoj minuti pogađa stativu. U 15. minuti šansa za Slobodu, ali Livančić je loše šutirao.

U 19. minuti pogodak na Tušnju, Pršeš je šutirao, a lopta se odbija Bekiću koji dovodi Slobodu u vodstvo od 1:0. Igrala se 31. minuta kada je viđena velika šansa za Tuzlu. Šarčević je sjajno prošao ubacio, ali niko od saaigrača nije pratio. Isti igrač je imao priliku i u 39. minuti, ostalo je 1:0.

Do kraja poluvremena nije bilo previše uzbuđenja i u svlačionice se odlazi pri rezultatu 1:0 za Slobodu.

Drama u drugom poluvremenu. Prvo je Šarčević pogodio prečku, a onda je dosuđen penal za Tuzla City. Beganović je dobio crveni karton zbog igranja rukom, a Ubiparip je bio siguran za 1:1.

Nakon toga dvije dobre prilike za Tuzla City preko Kojića i Ubiparipa, ostalo je 1:1. Bekrić je pokrenuo dobar napad Slobode u 79. minuti, ali izostala je završnica.