EVROPSKO PRVENSTVO

Rukometaši BiH poraženi od Švedske

(Patria) - Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila je nastup na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj porazom protiv favorizirane Švedske. Poraženi smo rezultatom 29:20, ali rukometaši su prikazali hrabru partiju protiv aktuelnih prvaka Evrope.

U jednom dijelu drugog poluvremena BiH je čak nadigrala Švedsku, ali Švedska je daleko ispred nas po kvaliteti, koristili su greške u finišima poluvremena i uvećavali svoju prednost.

Rezultat je na kraju prvog poluvremena bio 14:7 za Švedsku.

U SAP Areni u Manheimu bio je i veliki broj bh. navijača koji su tokom svih 60 minuta bodrili izabranike Irfana Smajlagića.

BiH sljedeću utakmicu igra 13. januara protiv Nizozemske, a zatim 15. januara protiv Gruzije.

Našoj selekciji je ovo treći nastup na EHF EURO, dok Švedska, aktuelni prvak Europe, igra 15. put.