200 METARA DELFIN

Lana Pudar bronzana na Svjetskom prvenstvu u Dohi!

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je bronzu na Svjetskom prvenstvu u Dohi u utrci na 200 metara delfin.

(Patria) - Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je danas bronzu na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Finalnu utrku na 200 metara delfin sjajna Mostarka isplivala je za 2 minute, 7 sekundi i 92 stotinke.

Zlato je pripalo Britanki Lauri Stephens sa vremenom 2:07.35, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendahl Bach sa vremenom 2:07.44.

Većinu današnje trke Lana je provela na 4. poziciji, da bi u posljednjih 15-20 metara dala svoj maksimum, zaplivala najsnažnije što je mogla, i uspjela se domoći svjetske bronze.

Ujedno je to i najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri fantastične Mostarke koja je nedavno proslavila 18. rođendan.