LIGA PRVAKA

Barca neočekivano deklasirala Bayern, City 'petardom' počastio prašku Spartu

Večeras je odigrano devet susreta trećeg kola ligaške faze Lige prvaka.

(Patria) - Večeras je odigrano devet susreta trećeg kola ligaške faze Lige prvaka.

U terminu od 18.45 sati vidjeli smo dva remija, onaj između Atalante i Celtica (0:0) i između francuskog Bresta i Bayer Leverkusena (1:1).

A onda je od 21 sat uslijedilo još sedam susreta, u kojima za razliku od prva dva nije bilo remija.

Rezultati svih večerašnjih mečeva

U pravoj poslastici večeri Barcelona je neočekivano visoko porazila minhenski Bayern sa 4:1.

Već nakon prvih 45 minuta domaći su vodili 3:1. Strijelci su bili dva puta Raphinha te jednom Lewandowski. Za Bayern je pogodio Kane.

U nastavku je Barca postigla još jedan pogotak, i to preko Raphinhe u 56. minuti, koji je tako kompletirao hat-trick, piše Faktor.ba.

Manchester City je s lakoćom savladao prašku Spartu s visokih 5:0. Dvostruki strijelac bio je Erling Haaland, dok su se po jednom u strijelce upisali Foden, Stones i Nunes.

Veliku pobjedu u Salzburgu je izvojevao Dinamo. Zagrepčani su slavili sa 2:0 golovima Sandra Kulenovića i Brune Petkovića.

Liverpool je minimalnim rezultatom slavio na gostovanju Leipzigu. Jedini gol djelo je Nuneza na asistenciju Salaha.

Isti rezultat viđen je i u duelu švicarskih Younga Boysa i Intera iz Milana, koji je slavio pogotkom Thurama u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Lille je iznenadio španski Atletico na gostovanju u Madridu. Francuzi su slavili s visokih 3:1.

Nizozemski Feyenoord identičnim rezultatom je na gostovanju savladao portugalsku Benficu.