LIGA NACIJA

Zmajevi večeras na 'Bilinom polju' dočekuju Nijemce

Zmajevi su se do sada s Nijemcima sastajali dva puta, i oba meča su bila prijateljska.

(Patria) - Fudbalska reprezentacija BiH večeras na stadionu "Bilino polje" u Zenici protiv selekcije Njemačke od 20.45 sati igra susret 3. kola grupne faze A divizije Lige nacija.

Prvi je odigran na stadionu "Asim Ferhatović-Hase" u Sarajevu 11. oktobra 2002. i završen je neriješenim rezultatom 1:1.

Bh. tim tada je prvi došao do prednosti golom Elvira Baljića u 21., a izjednačenje gostima donio Carsten Jancker u 56. minuti susreta.

U drugoj utakmici, odigranoj 3. juna 2010. u Frankfurtu, Nijemci su slavili rezultatom 3:1.

I tada je do prednosti prvo došla reprezentacija BiH golom Edina Džeke u 15. minuti.

Preokret Nijemcima donijeli su Philipp Lahm u 50. i Bastian Schweinsteiger golovima iz penala u 73. i 77. minuti.

Meč Bosna i Hercegovina - Njemačka igra se večeras od 20.45 sati, uz direktan prijenos na BHT1.

Glavni sudija bit će François Letexier iz Francuske, a pomagat će mu zemljaci Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni.

Četvrti sudija je Jérémy Stinat, dok će u VAR sobi biti Willy Delajod i Bastien Dechepy.