ZAVRŠILO JE 1:1

Bez pobjednika u 153. vječitom derbiju sarajevskih rivala

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara podijelili su bodove u 153. vječitom derbiju koji je odigran večeras na Koševu.

(Patria) - Fudbaleri Sarajeva i Željezničara podijelili su bodove u 153. vječitom derbiju koji je večeras odigran na Koševu.

Plavi su vodili nakon prvog poluvremena, ali je bordo tim u drugom poluvremenu stigao do izjednačenja - 1:1, piše Faktor.ba.

Željezničar je sjajno otvorio derbi. U prvoj minuti zaprijetio je Šabić, ali Rockov brani. Potom je visio gol Sarajeva u zraku, ali lopta nije završila u mreži.

Krpić je sa centra pogodio prečku, udarac Boljevića u nastavku akcije brani Rockov. Lopta dolazi do Hiroša, a njegov pokušaj blokira Beganović.

Ponovo se lopta odbila do Željine desetke, ali je ovaj put njegov pokušaj zaustavio Rockov.

Sarajevo prvi put prijeti u 7. minuti. Nakon loše reakcije stopera Želje lopta dolazi do Guliashvilija koji šutirao glavom, a Muftić paradom loptu izbija u korner.

Nakon toga u samo nekoliko minuta u okvir gostujućeg gola šutirali su Guliashvili (dva puta) i Mehmedović, ali je Muftić sve to odbranio.

Na drugoj strani odbrana Sarajeva otklonila je opasnost nakon što je Šabić pokušao uposliti Boljevića.

U 32. minuti domaći su tražili penal nakon što je Mehmedović pogodio u ruku Karjaševića. VAR soba je provjeravala potencijalni penal, ali je igra nastavljena, sudija Musić je pokazao na korner.

Željo je poveo u 42. minuti. Hiroš je sjajno asistirao, a Boljević plasirao loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Rockova.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći. Oliveira nije uspio iskoristiti grešku zadnje linije Želje, a nedugo potom Kyeremeh šutira pored gola.

U 59. minuti gađao je Mehmedović, ali Muftić paradom spašava Želju.

Sarajevo do izjednačenja stiže u 62. minuti. Rezervista Karić poklonio je jednu loptu Oliveiri, koji je izborio korner iz kojeg Soldo pogađa za 1:1, na asistenciju Đuričkovića.

Potom su pokušavali Kyeremeh i Mustafić, ali lopta u oba slučaja ide pored gola.

U 74. minuti Muftić spašava Plave. Sada je zaustavio pokušaj Kyeremeha koji je bio u mat-poziciji.

Golman Želje kao pobjednik je izašao i iz duela sa Turkešom u 84. minuti.

U 90. minuti pogriješio je Muftić, ispala mu je lopta, ali Mehmedović sa vrha šesnaesterca šutira preko gola.