PREMIJER LIGA BIH

Borac slavio kod Posušja, konjički Igman u Doboju

Fudbaleri banjalučkog Borca prekinuli su seriju od dvije utakmice bez pobjede.

(Patria) - Fudbaleri banjalučkog Borca prekinuli su seriju od dvije utakmice bez pobjede.

Nakon remija sa Zrinjskim (1:1) i poraza od Sarajeva (0:1), prvak BiH večeras je u okviru 8. kola Premijer lige BiH na Mokrom docu savladao Posušje sa 2:0, piše Faktor.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a pobjednik je odlučen u nastavku meča.

Borac je poveo u 70. minuti - Herera je centrirao, a Kulašin bio precizan i pogodio.

Pitanje pobjednika riješeno je u 82. minuti. Savić je lijepo prošao po lijevoj strani i ubacio, a Despotović s nekoliko metara ubacio loptu u praznu mrežu.

U nešto ranijem današnjem terminu Igman je slavio na gostovanju kod Sloge u Doboju sa 2:0. Strijelci za Konjičane bili su Herić u 56. i Denković u 75. minuti susreta. Bio je to treći vezani trijumf Igmana u Premijer ligi.