OMLADINSKA LIGA PRVAKA

Juniori Sarajeva u Makedoniji vodili 2:0 pa ostali bez pobjede duboko u nadoknadi

(Patria) - Juniorska selekcija FK Sarajevo odigrala je neriješeno u prvom kolu kvalifikacija za Omladinsku ligu prvaka.

Bordo tim je na gostovanju makedonskoj Breri iz Strumice remizirao rezultatom 2:2.

Juniore Sarajeva u vodstvo je doveo Muamer Hamzić golom u 37. minuti, da bi Harun Pločo sa bijele tačke u pogodio u 69. minuti i povećao prednost.

Domaći su u 76. minuti postigli gol za smanjenje vodstva Sarajeva, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi poravnali na konačnih 2:2.

Revanš je u glavnom gradu BiH 2. oktobra, a bolji iz ovog dvoboja u drugoj rundi igrat će protiv izraelskog tima Macabbi Petah Tikva.