NOGOMET

Posušje odnijelo bod s Koševa, prekinut niz pobjeda Sarajeva

(Patria) - Nogometaši Sarajeva i Posušja podijelili su bodove na Koševu u 6. kolu Wwin lige BiH odigravši neriješeno 2:2.

Ovim je prekinut niz Bordo tima koji je imao četiri uzastopne pobjede.

Sarajevo je u potpunosti dominiralo u prvom poluvremenu, obzirom da Posušje nije uputilo niti jedan šut prema golu protivnika u prvom dijelu utakmice.

Ofanzivna inicijativa Sarajeva isplatila se u 19. minuti, kada je Guliashvili pronašao put do mreže gostujućeg gola i pogodio za 1-0. Sa tim rezultatom Bordo tim je otišao na odmor.

Nastavak je ponudio nova uzbuđenja. Sarajevo je “spustilo loptu” i pokušalo do kraja utakmice sačuvati prednost, ali to im nije uspjelo. U 79. minuti Posušje stiže do poravnanja. Nakon kornera mrežu domaćih pogodio je Marić.

Do kraja utakmice Sarajevo je pokušalo stići do prednosti i u tome uspjelo. U nadoknadi vremena Pavičić je pogodio mrežu Posušja za 2-1. Međutim, tu nije bilo kraja ludoj završnici. U sedmoj minuti nadoknade Vrgoč je pogodio za 2-2 i prekinuo seriju od četiri pobjede Sarajeva.

Duboko u nadoknadi Nidal Čelik je dobio crveni karton zbog udaranja protivnika laktom.

#BordoTim #Guliashvili #Marić #NidalČelik #Pavičić #Posušje #Sarajevo #Vrgoč #Sport