BIO I PREKID

Željo i Sloga podijelili bodove u napetom meču: Autogol, poništen gol, upad navijača na teren...

(Patria) - Željezničar je u 5. kolu Wwin lige osvojio samo bod na Grbavici protiv ekipe Sloge Meridian. Bilo je 1:1.

Sloga Meridian još se jednom pokazala kao tvrd orah za Željezničar na Grbavici. Tim Vlade Jagodića u Doboj nosi jedan bod.

Željezničar je kontrolisao posjed lopte u prvom poluvremenu. Sloga je čekala svoju šansu iz tranzicije i dočekali su je u 20. minuti kada su iz prve prilike došli do prednosti.

Nakon jednog ubačaja s desne strane Odinaka slabo reaguje i pogađa vlastitu mrežu za prednost gostiju iz Doboja od 1:0.

Boljević je bio najopasniji igrač Željezničara. U 34. minuti je tukao iz slobodnog udarca, Pavlović to brani.

Tri minute kasnije isti igrač gađa, ovog puta je bio neprecizan i lopta odlazi pored gola.

Do kraja prvog poluvremena prijeti i Sloga. Miličević šutira, lopta od bloka odlazi u korner i na odmor se odlazi vodstvom gostiju od 1:0.

Željo dominira i u nastavku. Pokušavali su domaći na sve načine doći do izjednačenja, a do njega su došli u 61. minuti.

Mirčevski je odradio odličan posao na desnoj strani, centrirao je u kazneni prostor, a Sulejman Krpić pogađa za 1:1.

Nastavio je domaći sastav s pritiskom, a nova velika šansa stiže u 75. minuti. Vukojin udarac glavom brani Pavlović, a zatim Stipo Marković iz odlične pozicije ne pogađa gol.

Nekoliko minuta kasnije velike varnice na terenu. Došlo je do žestokog sukoba, a zatim su dvojica navijača utrčali na teren i pokušavaju se obračunati s igračima Sloge koji potom kreću prema svlačionicama.

Treba napomenuti da su igrači Željezničara reagovali ekspresno i spriječili navijače da naprave ozbiljan problem, pa se meč nastavio.

Meč je zbog prekida produžen za 10 minuta, ali na terenu se mnogo toga nije dešavalo sve do sedme minute nadoknade kada Boljević pogađa mrežu Sloge, ali gol je poništen zbog igranja rukom Sulejmana Krpića.

Boljević je potom šutirao u 103. minuti, ponovo neprecizno i na kraju je ovaj meč završen sa konačnih 1:1.