OI Pariz 2024

Rukometaši Španije savladali Sloveniju na startu olimpijskog turnira

(Patria) - U prvoj utakmici grupe “A” na Olimpijskim igrama sastali su se Španija i Slovenija, trijumf je na kraju ostvarila ekipa Španije rezultatom 25:22.

Slovenija je odlično započela ovaj susret sa tri gola prednosti, te su tokom cijelog prvog poluvremna imali prednost, a na pauzu su otišli sa vodstvom od 11:8.

Ipak Španija se nakon određenog vremena u drugom poluvremenu vraća te nakon 44. minute dolazi do prednosti od 17:16, gdje su napravili seriju od 3:0 i stigli do vodstva od 19:16. Do kraja utakmice Slovenija se nije uspjela da vrati, te je tako Španija upisala pobjedu od 25:22.

Treba napomenuti da je junak Španije bio Gonzalo Perez de Vargas, fantastični čuvar mreže koji je upisao 15 odbrana.

#GonzaloPerezDeVargas #Mreža #OlimpijskeIgre #Pobjeda #Prednost #Slovenija #Španija #Trijumf #Utakmica #Vodstvo #Sport