VIDEO

Kakva noć za Dijamanta: Hat-trick Džeke u kvalifikacijama za Ligu prvaka

(Patria) - Bh. reprezentativac Edin Džeko još je jednom pokazao da mu godine ne mogu ništa i da je "gazda" u Fenerbahčeu.

Dijamant je večeras sa 38 godina na leđima u prvom meču drugog pretkola Lige evropskih prvaka protiv švicarskog Lugana kompletirao hat-trick, piše Faktor.ba.

Na taj je način svome timu osigurao važnu pobjedu pred revanš u Istanbulu. Na kraju je rezultat glasio Lugano - Fenerbahče 3:4.

Domaći su poveli u 4. minuti kada je pogodio El Wafi.

Džekin show počeo je u 45. minuti, kada je sa bijele tačke izjednačio na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Tek što je počelo drugo, u 26. sekundi, Džeko je pogodio za preokret. Asistenciju je upisao Tadić.

Na 2:2 izjednačio je Bislimi u 64, a tri minute kasnije Dijamant je stigao do svog trećeg gola za 2:3.

Za 2:4 pogodio je Kadioglu u 74. minuti, a Valenzuela u 94. minuti postavlja konačnih 3:4.

Kapiten Zmajeva uz ovacije sa tribina teren je napustio u 80. minuti.

Cijeli susret za Fener odradio je Rade Krunić, drugi reprezentativac BiH iz turskog viceprvaka.

Revanš se igra za sedam dana u Istanbulu.