EVROPSKO PRVENSTVO

Gruzijci poveli, pa im Španci mrežu napunili do vrha

(Patria) - Selekcija Španije očekivano se plasirala u četvrtfinale Evropskog fudbalskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj.

Španci su večeras u osmini finala na "Rhein Energie Stadionu" u Kelnu nakon preokreta protiv Gruzije slavili s visokih 4:1.

Ipak su Gruzijci prvi poveli, i to autogolom Robina Le Normanda u 18. minuti.

Do kraja prvog dijela Španci su uspjeli izjednačiti, strijelac je bio Rodri u 39.

Već početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti večerašnji favoriti u potpunosti preokreću rezultat, radost svojim navijačima donio je Fabian Ruiz.

U 75. je bilo 3:1 nakon brzog kontranapada Nica Williamsa, a plasman Španije u četvrtfinale pogotkom u 83. ovjerio je Dani Olmo.

U četvrtfinalu nas čeka pravi spektakl - Španci će u Stuttgartu 5. jula snage odmjeriti sa domaćinom, selekcijom Njemačke.

#Euro #EURO2024 #EvropskoPrvenstvo #fudbal #Gruzija #Njemačka #Španija #UEFA #sport