SAVLADAO FIORENTINU

Olympiacos osvojio Konferencijsku ligu!

Grčki Olympiacos osvojio je večeras UEFA Konferencijsku ligu.

(Patria) - Grčki Olympiacos osvojio je večeras UEFA Konferencijsku ligu.

U finalu odigranom u Atini, Olympiacos je savladao ekipu italijanske Fiorentine s minimalnih 1:0.

Trenutak odluke desio se u 116. minuti kada je Ayoub El Kaabi pogodio za veliko slavlje Grka, piše Faktor.ba.

Grčki tim mogao je povesti već u četvrtoj minuti. Podense se oslobodio na lijevoj strani, povukao loptu u sredinu i šutirao, ali je njegov pokušaj odbranio Terraciano.

Fiorentina je u devetoj minuti zatresla mrežu grčkog tima. Milenković je pogodio, ali je dosuđen ofsajd. VAR je potvrdio odluku pomoćnog sudije, tako da nije bilo promjene rezultata.

Do kraja prvog dijela i jedni i drugi su prijetili, ali mreže su mirovale.

U nastavku meča prava prilika čekala se do 65. minute kada je Milenković pokušao, ali je lopta otišla pored gola grčkog tima.

Četiri minute kasnije nova sjajna prilika za Italijane. Kouame je bio usamljen na lijevoj strani napada, ali je šutirao vrlo slabo i Viole su tada "zaradile" samo korner.

Grci su tek u 80. minuti ozbiljno zaprijetili. Iborra je šutirao, a lopta je otišla malo pored gola.

Do isteka 90. minute nije bilo promjene rezultata, pa smo otišli u produžetke u kojima je Olympiacos stigao do gola vrijednog naslova pobjednika UEFA Konferencijske lige.