PREMIJER LIGA BIH

Krucijalan trijumf Sarajeva u borbi za Evropu: Bordo tim minimalno slavio na gostovanju kod Sloge

(Patria) - Fudbalski klub Sarajevo trijumfovao je danas na gostovanju kod dobojske Sloge minimalnim rezultatom 1:0.

Bio je to meč 30. kola Premijer lige BiH, nakon kojeg je bordo tim napravio veliki iskorak ka plasmanu u Evropu.

Nakon dosta slabašnog izdanja oba tima u prvom poluvremenu, jedini gol u Modriči vidjeli smo u nastavku. A djelo je Francisa Kyeremeha iz 69. minute.

Sarajevo nakon današnjeg trijumfa ostaje na 4. poziciji na tabeli sa 48 bodova, i ima sedam više od prvih pratilaca - Posušja i Sloge - koji imaju po 41 osvojeni bod.