SJAJNA UTAKMICA

Golijada u Mostaru: Zrinjski savladao Sarajevo 4:3

(Patria) - Mostarski Zrinjski večeras je na svom terenu u sjajnoj utakmici bio bolji od ekipe Sarajeva rezultatom 4:3, u okviru 28. kola Premijer lige BiH.

Domaći su u vodstvo stigli golom Ilinkovića u 9. minuti, da bi četiri minute kasnije Ćuže povisio na 2:0.

Plemići u 21. već vode sa visokih 3:0 - ponovo je pogodio Ilinković.

U posljednjem minutu prvog poluvremena nadu gostima vraća Čataković, koji smanjuje zaostatak Sarajeva na 3:1.

Sarajevo postiže i naredni gol, a u 57. je na 3:2 smanjio Oliveira.

Ipak, dvije minute kasnije Bilbija ponovo odvodi Zrinjski na dva gola viška (4:2).

Strijelac posljednjeg, sedmog gola na utakmici, za konačnih Zrinjski - Sarajevo 4:3 bio je Anđušić u 87. minuti.

Zrinjski je večerašnjim trijumfom ostao u borbi za titulu prvaka. Na drugoj poziciji na tabeli Plemići imaju 61 bod, pet manje od vodećeg Borca. Sarajevo je četvrto sa 42.