IZBACILI ENGLESKE KLUBOVE

U polufinalu Lige prvaka gledat ćemo okršaj Bayerna i Reala

(Patria) - Ekipe Bayerna iz Minhena i Reala iz Madrida igrat će u polufinalu Lige evropskih prvaka u fudbalu.

Bayern je večeras na svojoj "Allianz Areni" u revanšu bio bolji od Arsenala s minimalnih 1:0, te se s ukupnih 3:2 iz dvomeča (prvi susret završen 2:2) domogao polufinala.

Real Madrid je nakon izvođenja jedanaesteraca (regularni dio glasio 1:1, u prvom susretu bilo 3:3) na gostovanju u Engleskoj eliminisao Manchester City.

Nakon što je prvi susret u Londonu završen rezultatom 2:2, Bavarci su večeras u revanšu u Minhenu bili bolji od Arsenala sa 1:0.

Gol odluke djelo je Joshue Kimmicha iz 64. minute.

U "finalu prije finala", kako su mnogi okarakterisali duel Cityja i Reala, uspješniji su bili Kraljevi.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, mreže su mirovale nakon dodatnih pola sata, a u penal-lutriji uspješniji je bio tim iz Madrida sa 4:3.

U prvom meču bilo je 3:3, a sjajno je počelo i večeras. Poslije 12 minuta igre, Kraljevi su došli do vodstva, a strijelac je bio Rodrygo.

Tim Pepa Guardiole do izjednačenja i produžetaka dolazi u 76. minuti. Strijelac je nakon gužve bio De Bruyne.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, te je pobjednik odlučen nakon izvođenja penala, a tu se bolje snašao klub iz Madrida.

U drugom polufinalu snage će odmjeriti Borussia iz Dortmunda i Paris Saint-Germain.