DVA SUSRETA, OSAM GOLOVA

I večeras sjajni mečevi u Ligi prvaka: Španci odnijeli pobjede u Madridu i Parizu

(Patria) - I večeras smo gledali sjajne četvrtfinalne duele Lige evropskih prvaka u fudbalu.

Uspješniji su bili španski klubovi. Atletico Madrid na svom terenu savladao je Borussiju Dortmund sa 2:1, dok je Barcelona na gostovanju u Parizu pobijedila PSG sa 3:2.

PSG i Barcelona ponudili su nam spektakl na stadionu "Park prinčeva". Imali smo priliku vidjeti sve ono zbog čega se fudbal smatra najvažnijom sporednom stvari na svijetu, piše Faktor.

Publiku na stadionu u Parizu utišao je Raphinha, koji je pogodio za vodstvo Barcelone u 37. minuti. Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Uslijedila je "ludnica" na otvaranju drugog dijela - domaći su za samo tri minute stigli do preokreta. Prvo je Dembele u 48. izjednačio, da bi u 51. minuti Vitinha pogodio za 2:1.

Raphinha je drugim golom u 62. minuti izjednačio na 2:2, a Christensen u 77. pogodio za novi preokret i konačnih 3:2.

U drugom večerašnjem meču, onom igranom u Madridu, domaći Atletico sa 2:1 slavio je nad Borussijom Dortmund.

De Paul je u 4. minuti pogodio za 1:0, a prednost je udvostručio Lino u 32. minuti.

Nadu gostima da u revanšu mogu do polufinala vratio je Haller golom u 81. minuti za konačnih 2:1.

Revanš mečevi četvrtfinala igraju se 16. aprila.

#AtleticoMadrid #Barcelona #BorussiaDortmund #fudbal #LigaPrvaka #PSG #PSGBarcelona #sport