KVALIFIKACIJE ZA EURO

Zmajice u Zenici nemoćne protiv Irkinja

(Patria) - Ženska "A" reprezentacija BiH danas je u susretu drugog kola grupe B3 kvalifikacija za Euro 2025 poražena od Sjeverne Irske rezultatom 1:3.

Meč je odigran pred oko 500 gledalaca u Trening centru NS/FS BiH u Zenici, a prvu priliku imao je bh. tim već u 2. minuti.

Emina Ekić je centrirala sa desne strane, a Maja Jelčić na petercu nije najbolje zahvatila loptu, te je ona završila u rukama golmanice Jacqueline Burns.

Ekić u 27. minuti ulazi u protivnički kazneni prostor i šutira iskosa sa desne strane, a Burns izbacuje loptu u korner.

Minela Gačanica u 31. minuti šutira sa distance, ali lopta odlazi preko gola.

Gošće dolaze do prednosti u 54. minuti. Keri Halliday šalje loptu u kazneni prostor za Nadane Caldwell koja je precizna za 0:1.

Samo dvije minute poslije Zmajice izjednačavaju rezultat. Gačanica prolazi po lijevoj strani i centrira za Mariju Anu Milinković koja je precizna sa desetak metara za 1:1.

Megan Bell u 60. minuti postiže drugi gol za Sjevernu Irsku, a Simone Magill u 68. minuti treći.

Zmajice će naredni meč u kvalifikacijama odigrati 31. maja protiv Malte u gostima.