PREMIJER LIGA BIH

Derbi kola bez pobjednika: Velež i Borac podijelili bodove u Mostaru

(Patria) - Mostarski Velež i banjalučki Borac remizirali su večeras rezultatom 1:1 u derbiju 25. kola Premijer lige BiH.

Borac je do prednosti stigao u trećoj minuti. Ponovo je u centru pažnje bio mladi Vuković. Reprezentativac BiH do 21 godine sjajno je pogodio iz slobodnog udarca, piše Faktor.ba.

U 17. minuti prečka je spasila Velež poslije nespretne reakcije Haskića. Oreč je u 26. minuti snažno šutirao, Milošević je bio oprezan.

Veliku šansu Borac je imao u 38. minuti. Hadžikić je spasio Velež poslije udarca Lukića.

Banjalučani su dobrom prilikom otvorili i drugo poluvrijeme. Blagaić je u 48. minuti sam izašao pred Hadžikića, a golman Veleža spasio Rođene.

Velež je izjednačio u 65. minuti. Strijelac je bio Guliashvili. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat.

Borac je stigao do 59. boda u sezoni i povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Zrinjski na 10 bodova. No, Plemići imaju meč manje i sutra će odmjeriti snage sa Zvijezdom 09 Pod Bijelim brijegom u Mostaru.