PREMIJER LIGA BIH

Sarajevo 'petardom' počastilo Tuzla City na Tušnju

(Patria) - Fudbaleri Sarajeva deklasirali su danas Tuzla City na stadionu Tušanj rezultatom 5-1, u utakmici 24. kola Premijer lige BiH.

Fantastičnu patiju u dresu bordo tima pružio je Hamza Čataković koji je postigao hat-trick.

Sarajevo je povelo u 18. minuti upravo preko Čatakovića, koji je pogodio na asistenciju Kyeremeha.

Minut prije kraja prvog poluvremena Sarajevo uduplava svoju prednost, a ponovo je pogodio Čataković. Ovaj put asistent je bio Radović.

Mirzad Mehanović u 48. minuti smanjuje zaostatak svoje ekipe, ali Sarajevo 11 minuta kasnije ponovo dolazi do dva gola prednosti - još jednom strijelac je bio Čataković.

Igrala se 73. minuta kada je na 4-1 povisio Nemanja Anđušić - na asistenciju povratnika u bordo tim Harisa Duljevića, da bi tačku na "i" u 90. minuti stavio Eldar Mehmedović.

Sarajevo trenutno zauzima 5. poziciju na tabeli sa 37 osvojenih bodova, dok je Tuzla City 10. sa 23 boda, koliko ima i 11. Željezničar, koji se nalazi u zoni ispadanja.