HISTORIJSKA SEZONA BH SKIJANJA

Muzaferija završila najbolju sezonu 16. mjestom u spustu, uz veću podršku države pobjednička postolja neće izostati!

(Patria) - Elvedina Muzaferija današnjom je utrkom spusta na završnici Svjetskog kupa spustila zavjesu na odličnu sezonu.

Muzaferija je nakon jučerašnjeg pada u superveleslalomu danas osvojila 16. mjestu u disciplini spusta, a svakako da se u narednoj sezoni očekujemo još bolje rezultate uz bolju podršku institucija u Bosni i Hercegovini.

Podsjećamo, Muzaferija je ove sezone osvajala mjesta u top 10, s tim da je u Kranj Montani za samo 11 stotinki ispustila podij. Prostora za napredak ima, uz dobre pripreme stići će još bolji rezultati. Plasmanom među 25 najboljih u brzim disciplinama Muzaferija je pokazala kakvog je od čega je satkana.

Danas je na stazi najbolja bila Cornelia Huetter, koja je ujedno osvojila i mali kristalni globus za najbolju u disciplini spust.

#BosniaHerzegovina #BrzeDiscipline #CorneliaHuetter #CransMontana #ElvedinaMuzaferija #MaliKristalniGlobus #NajboljaStazi #SvjetskiKup #Top10 #sport