IZBACIO VELEŽ

Široki Brijeg posljednji polufinalista Kupa BiH

(Patria) - Poznati su svi učesnici polufinala Kupa BiH, a to su Zrinjski Mostar, Borac Banja Luka, Sloga Doboj i Široki Brijeg.

Posljednja ekipa koja je osigurala polufinale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u BiH je Široki Brijeg.

U revanšu četvrtfinala Širokobriježani su danas na stadionu Rođeni bili bolji od domaćeg Veleža rezultatom 3:2, i s ukupnih 5:3 iz dvomeča prošli dalje.

Gosti su poveli u 15. minuti preko Chinedua, a svega šest minuta kasnije na semaforu je stajalo 0:2 - strijelac novog gola za Široki bio je Kpan.

Velež smanjuje na 1:2 u 33. minuti golom Guliashvilija, da bi isti igrač osam minuta kasnije izjednačio na 2:2.

Mostarci u 74. minuti ostaju s igračem zbog isključenja Domića. A gol odluke postignut je u sudijskom vremenu, kada je najstrožiju kaznu za goste u gol pretvorio Lukić.