PREMIJER LIGA BIH

Borac bez problema savladao GOŠK

(Patria) - Ekipa banjalučkog Borca danas je u posljednoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH na domaćem terenu deklasirala GOŠK rezultatom 3:0.

Borac je poveo već u 8. minuti preko Davida Vukovića. Golova nije bilo sve do 62. minute kada domaći udvostručavaju prednost pogotkom Jove Lukića.

Svega tri minute kasnije novi gol Borca, ispostavit će i posljednji na utakmici, a strijelac je lob udarcem s udaljenosti veće od 50 metara bio Vasilije Terzić.

Borac se nakon 21 odigranog kola učvrstio na vrhu tabele sa 52 boda, devet više od drugoplasiranog Zrinjskog. S druge strane, GOŠK je na 9. poziciji sa 23 osvojena boda, koliko ima i osmoplasirani Željezničar.