KRALJEVSKI PLES VINICIUSA

IGRA MAČKE I MIŠA Real Madrid demontirao Barcelonu i osvojio Superkup Španije

Jedini gol za Barcelonu zabio je Robert Lewandowski u 33. minuti.

Vinicius heroj Madriđana u finalu, ušao u historiju

(Patria) - Madridski Real osvojio je Superkup Španije nakon što je u dominantnoj predstavi razbio ljutog rivala Barcelonu.

Finale je odigrano u saudijskom Rijadu, gdje su nakon meča mnogo razloga za slavlje imali navijači Kraljevskog kluba.

Brazilac Vinicius Junior je zabio prva tri gola za Real. Prvi u sedmoj minuti na fenomenalno dodavanje Judea Bellinghama, drugi u 10. minuti nakon također odlične akcije i asistencije Rodryga.

Treći je postigao iz penala u 39. minuti. Jedini gol za Barcelonu zabio je Robert Lewandowski u 33. minuti.

Viniciusov hat-trick je historijski. Postao je tek peti igrač u povijesti najvećeg svjetskog derbija koji je uspio zabiti tri gola u prvom poluvremenu El Clasica.

Prije njega to su uspjeli samo Samitier (Barcelona) 1926., Barinaga (Real) 1943., Narro (Real) 1951. i Zamorano (Real) 1995. Realov napadač postao je tako prvi strijelac hat-tricka u prvom poluvremenu El Clasica u 21. stoljeću.

Tačku na trijumf Kraljeva stavio je Rodrygo pogotkom u 64. minuti za konačnih 4:1, a košmarnu noć Barce zaključio je drugi žuti karton za Arauja u 71. minuti meča.

Tako je Real Madrid, potpuno zasluženo, osvojio svoj prvi ovosezonski trofej.

#Barcelona #ElClasico #HatTrick #KraljevskiKlub #MadridskiReal #Rijad #Rodrygo #SuperkupŠpanije #Trijumf #ViniciusJunior #sport