SUPERLIGA

Novi skandal u turskom fudbalu: Domaći igrači napustili teren u 74. minuti susreta

(Patria) - Svega osam dana nakon što je sudija Halil Umut Meler udaren šakom u lice na prvenstvenoj utakmici u Ankari, još jedna utakmica turske Superlige nije dovršena.

Naime, igrači domaćeg Istanbulspora napustili su teren u 74. minuti sinoćnjeg dvoboja protiv Trabzonspora.

U trenutku prekida gosti su vodili 2:1, a sporan je bio događaj koji je prethodio drugom golu Trabzonspora.

U 68. minuti na rubu kaznenog prostora gostujuće ekipe Batista Mendy srušio je Floriana Loshaja i domaći su fudbaleri od sudije Alija Sansalana tražili da dosudi kazneni udarac.

Međutim, on se nije oglasio, a gostujuća je ekipa u kontranapadu došla do vodećeg gola. Strijelac je bio Paul Onuachu na ubačaj Edina Višće.

Šest minuta kasnije igrači domaće ekipe počeli su napuštati teren, na što ih je pozvao klupski predsjednik Ecmel Faik Sarialioglu, što se jasno moglo vidjeti u televizijskom prenosu utakmice.

Bilo je vidljivo da su neki igrači Istanbulspora željeli nastaviti igrati, ali su bili u manjini.

Istanbulspor se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice sa samo osam bodova iz 15 nastupa, dok je Trabzonspor s 26 bodova na četvrtom mjestu.