BiH savladala Lihtenštajn sa 3:0

Tribine stadiona Tušanj bile su ispunjene do posljednjeg mjesta, a Zmajevi su imali podršku unatoč jakoj kiši koja je padala čitavo drugo poluvrijeme.

Tuzlanski stadion Tušanj prvi put je bio domaćin fudbalskoj reprezentaciji BiH koja danas odigrala utakmicu protiv selekcije Lihtenštajna. Utakmica je završena rezultatom 3:0. Već u prvoj minuti golom Vedada Ibiševića poveli smo, a navijači su aplauzom nagradili pogodak. Drugi gol postigao je također Ibišević u 14. minuti susreta, dok je treći u mrežu protivnika pospremio kapiten Edin Džeko u 24. minuti, piše bh. novinska agencija Patria.

Od jutarnjih sati grad soli je na nogama. Inače, iako je ovo bila prijateljska utakmica, prva je nakon Svjetskog prvenstva u Brazilu. Bila je ovo dobra provjera i za igrače i za selektora Safeta Sušića pred kvalifikacije za EURO 2016 godine.

Također, ovo je i prva utakmica koju reprezentacija igra u izmijenjenom sastavu jer su se prije određenog vremena oprostili bivši kapiten Emir Spahić, Zvjezdan Misimović i Senijad Ibričić.

Sigurno je da su vremenske prilike u drugom poluvremenu utjecale na igru Zmajeva, ali s obzirom da ova utakmica nema rezultatski značaj sigurnije je bilo sačuvati se od mogućih povreda pred susret s Kiprom 9. septembra na Bilinom Polju u Zenici, piše Patria.