Zrinjski osvojio Kup BiH u ne baš sportskoj atmosferi

Velež nakon primljenog gola kreće s nešto ofanzivnojom igrom. Ipak, nije bilo prave prilike pred golom Zrinjskog i Marić nije imao previše posla.

(Patria) - HŠK Zrinjski osvojio je Kup Bosne i Hercegovine nakon što je sa minimalnom razlikom savladao mostarskog rivala Velež s 1:0 golom Marija Ćužea.

Nakon titule prvaka Bosne i Hercegovine Plemići su pobjedom nad Veležom u Zenici osvojili i Kup. Nažalost, na kraju utakmice uslijedile su scene nasilja i međusobnog koškanja igrača.

Sredinom drugog dijela došlo je i do kraćeg prekida zbog bakljade navijača Veleža. Ona je trajala tri-četiri minute i susret je potom nastavljen.

Nakon prekida Velež je nastavio s boljom igrom. Prijetio je s distance Halilović, a zatim je uzvratio Barišić s druge strane, no bez promjene rezultata.

Pokušao je Velež u 86. minuti preko Anđušića. Ni on nije bio precizan, pa je Zrinjski bez većih problema uspio sačuvati rezultat.