Željezničar i Sarajevo se primakli Zrinjskom

Gol odluke viđen je u 64. minuti, kada se nakon cenaršuta Gorana Zakarića u šesnaestercu najbolje snalazi Ivan Lendrić i pogađa za velika tri boda Željezničara.

Fudbaleri Sarajeva u okviru 19. kola BH Telecom Premijer lige teškom mukom su na Koševu savladali ekipu Viteza.

Bordo momci slavili su minimalnim rezultatom (1:0), a jedini gol viđen je u finišu prvog poluvremena kada je Anel Hebibović pogodio mrežu gostiju.

Sarajevo je od samog početka susreta imalo terensku incijativu, ali su gosti prvi zaprijetili. Pavlović se poigravao, ali je Kokot propustio donijeti prednost Vitezu.

Bordo momci imali su sreće u 23. minuti, pošto je Kokot pogodio stativu. Do kraja susreta se ipak rezultat nije mijenjao, pa je Sarajevo na kraju došlo do pobjede i tako se dodatno približilo Zrinjskom.

Fudbaleri Željezničara ostvarili su gostujuću pobjedu u Krupi na Vrbasu u okviru 19. kola BH Telecom Premijer lige. Izabranici Slavka Petrovića u susretu sa Krupom slavili su rezultatom 0:1, a gol odluke djelo je Ivana Lendrića.

Lendrić se ovim pogotkom poravnao sa Krpićem na vrhu liste strijelaca sa po 11 postignutih pogodaka, dok se Željezničar približio Zrinjskom. Željezničar sada ima 35 bodova, dok je Zrinjski lider na tabeli sa 39 osvojenih bodova.