Lana Pudar četvrta u Barceloni

Riječ je o najjačem plivačkom takmičenju u Evropi, a Lana je današnje finale okončala s vremenom 58:89.

(Patria) - Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto u disciplini 100 metara delfin u seriji takmičenja Mare Nostrum u Barceloni.

Prva je bila Louise Hansson iz Švedske (57.52), drugo mjesto je zauzela Margaret Macneil iz Kanade (57.83), a treća Katerine Savard iz Kanade (58.77).

Povezani tekst: Lana Pudar ide na Olimpijadu: Iz Orke imaju posebnu poruku 'zaslužila je bazen i rukama da se kopa'

Podsjetimo, Lana je sinoć u Barceloni osvojila prvo mjesto u disciplini 200 metara delfin, a utrku je završila s vremenom 2:08.36.

Ujedno je i ispunila A olimpijsku normu, te se plasirala na Olimpijske igre koje će biti održane naredne godine u Parizu.

Lana Pudar je prva sportistkinja iz Bosne i Hercegovine koja je osigurala nastup na Igrama u Parizu, piše BHRT.