NA KRILIMA DŽANANA MUSE Real Madrid pobjedom otvorio play-off Endesa lige

Iz igre je Musa šutirao sjajnih 7/10, a s linije slobodnih bacanja 4/5.

(Patria) - Košarkaši Real Madrida ubjedljivom pobjedom nad Gran Canarijom započeli su play-off španske Endesa lige.

Kraljevi protiv Gran Canarije igraju u četvrtfinalu, a prvi meč serije dobili su rezultatom 95:68.

Već na poluvremenu Real je vodio sa 26 razlike i utakmica je bila utakmica gotova, a blistao je Džanan Musa, piše SCsport.ba.

Musa je već u prvom poluvremenu ubacio 16 poena, a potom i četiri na startu drugog poluvremena, te ga je Chus Mateo povukao iz igre.

Do kraja je ostao na klupi i meč je okončao s 20 ubačaja, 2 skoka i 2 asistencije, a na terenu je bio svega 18 minuta.

Contundente victoria para poner el 1-0 en la eliminatoria @GranCanariaCB.#HalaMadrid | @UnicajaBanco pic.twitter.com/LrzuUi4HB1

— Real Madrid Basket (@RMBaloncesto) May 28, 2023

Sergio Llull je ubacio 16 poena, dok je kod Gran Canarije najbolji bio Balcerowski sa 15 poena.

Serija se igra na dvije dobijene utakmice, a u narednoj domaćin će biti Gran Canaria.